CSO’dan Çocuklara Yönelik Bilgilendirici Sayfa

CSO’dan Çocuklara Yönelik Bilgilendirici Sayfa

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın yenilediği web sayfasında çocuklara yönelik özel bir bölüm hazırlandı. Bölümde orkestrada yer alan enstrümanlar yazılı olarak ve videolu bilmecelerle tanıtılıyor. CSO Çocuk sayfasının kahramanları Mimi ile Dore adlı, çocuklara hitap eder tarzda yaratılmış çizgi tiplemeler. CSO web sayfasında açıklanan “Dore Mimi CSO’da” eğitim konserleri pandemi nedeniyle önlemlerin genişletilmesi üzerine ileri bir tarihe ertelendi.Konserlerin 20-21-22 Kasım 2020’de CSO Tarihi Salonu’nda düzenlenecekti. Ancak planlanan konserin kaydı yapıldı ve önümüzdeki günlerde dijital olarak yayına konulacak.

Web’deki CSO Çocuk sayfası ile, planlanan, anlatıcılığını projeyi hazırlayan Funda Özyurt’un yapacağı, müzik düzenlemelerini ise Boston’da yaşayan genç kuşak bestecilerimizden Utar Artun’un üstlendiği konserlerin içeriği şu sorulara yanıt verecek.

“Orkestra nedir?

Senfonik çalgılar nelerdir?

Senfoni orkestrasında kaç çalgı vardır?

Orkestra Şefi ne iş yapar?

Orkestra’nın en yaşlı çalgısı hangisidir?

Son önlemlerle yeni yıla kadar sadece uzaktan eğitimin devam edeceği pandemi döneminde çocukların öğrenek vakit geçirebilecekleri CSO Çocuk sayfasına şu adresten ulaşılabiliyor: